Dr. biskup Franjo Komarica

Ovo je priča čovjeka prema kojem svi dobri i mudri ljudi svijeta gaje poštovanje i ljubav. U ovom čovjeku smo prepoznali najvjerodostojnijega glasnika obespravljenog bosansko-hercegovačkog čovjeka, u njemu sam prepoznao sebe i svoj glas pobune protiv nepravde. Ovim putem vam prenosimo u pisanoj formi dio izjave koju je dao našoj udruzi Biskup Franjo Komarica na Manifestaciji „Ključani svome gradu“, a povodom proslave Male gospe 2008. godine koja je rekao bih i danas aktuelna.

Na Bosni se još i danas prelamaju najrazličitije opcije i dileme država, međunarodnih organizacija, ideologija, pokreta, moćnih pojedinaca… Izvan je svake sumnje da takve tenzije podržavaju i produžavaju nepovjerenje, razdor, pa i mržnju i destrukciju što ih je rat ostavio među narodima i ljudima ovdje. Sa druge strane, valja reći da je rat takođe i ujedinio i osnažio istinske rodoljube poput vas ovdje u Ključu i čitave Bosne i Hercegovine, one što i danas brane svoju domovinu, bez obzira na svoju vjeru, naciju, ideološku i druge pripadnosti. Oni se bore i traže istinu o prošlosti i sadašnjosti, traže pravdu, pomirenje, praštanje… u ime budućnosti svoje, zemlje, svoje domovine. Biskup Franjo Komarica.

Objavljeno u Novosti

Comments are closed.